GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 11334390
*
nr 1133 4390
Skålfat
2 st, keramik, 1800-tal, diameter ca 22
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2017
kl 18:18:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 16:00:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
*
Skålfat
nr 1133 4390
Skålfat
2 st, keramik, 1800-tal, diameter ca 22
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 16:00:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23